Anasayfa  |  İletişim  |  Dünyada Geoplast S.p.A.: english français español deutsch português türkçe   [Diğer Diller »]
 
Geoplast - Building beyond together
 

Geoplast'ın tüm ürünleri
LEED® PUANLARI
toplamanıza katkıda bulunur
LEED® sistemi nedir?
SERTİFİKALAR
Sertifika Numarası:

50 100 3643 - Rev. 007 - Yayınlandığı tarih 2018.09.14
  Modüler
  Yaklaşık 100 defa tekrar kullanılabilir
  Düşük ağırlık (maks. 11 kg) - kolay, basit ve hızlı kurulum
  Basit ve hızlı söküm
  Vinç kullanımı gerektirmez
  İnşaat alanında kolay taşıma ve depolama
ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) plastikten imal edilmiş modüler ve tekrar kullanılabilir dairesel, kare veya dikdörtgen kolon ve perde kalıp sistemleri.

Geniş açıklıklarda tek veya çift eksenli boşluklu döşemeler oluşturmak için tasarlanmış tekrar kullanılabilir kalıp sistemleri.

Yapı ağırlığını hafifleten ve çift eksenli boşluklu döşemeler oluşturan tek kullanımlık kör kalıplar.

Kolon Kalıpları
GEOTUB® - Tekrar kullanılabilir modüler plastik dairesel kolon kalıbı

GEOTUB, konut, ticari ve endüstriyel yapılarda dairesel kolonlar inşa etmek amacıyla yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, modüler kolon kalıp sistemidir. Ürün çok sayıda döküm için tamamen tekrar kullanılabilir özelliktedir. GEOTUB, karton ya da benzeri malzemelerden farklı yeni bir kalıp anlayışıdır. Kalıp ayırıcı maddeler gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde kurulur ve sökülür. Su ile kolayca temizlenebilir. Hafif ve istiflenebilir özelliktedir. Kolayca elde taşınabilir, nemli ortamlarda bile depolanabilir.


GEOTUB® PANEL - Tekrar kullanılabilir modüler plastik kolon kalıbı

GEOTUB PANEL, kare ya da dikdörtgen kolonların oluşturulması için yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, tekrar kullanılabilir kolon kalıp sistemidir. Bu ürün geleneksel ahşap ya da demir kalıp sistemlerinin alternatifidir. Panellerin tamamen sabitlenmesini sağlayan plastik kollar sayesinde kurulumu kolay ve hızlıdır. Kalıpların sökülme işlemi çok basittir. Dökülen kolonların yüzeyi başka bir işlem gerektirmeksizin görünür halde bırakılabilir. Sistem, inşaat alanında kolaylıkla taşınabilir ve istiflenebilir özelliktedir. Kalıplar bozulmadan nemli ortamlarda bile depolanabilir.

GEOPANEL® STAR - Ayarlanabilir tekrar kullanılabilir modüler plastik kolon kalıbı

GEOPANEL STAR, betonarme kolonların inşa edilmesi için yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, ayarlanabilir ve tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Paneller, değişik ölçülerde kolon, perde, kaide vb. inşa etme olanağı sağlayan “yıldız” formunda bir araya getirilirler ve hızlı kilitlenir plastik kollarla birbirlerine sıkıca bağlanırlar. GEOPANEL STAR tarafından sunulan en büyük yenilik; ayarlanabilir panellerin farklı ölçülerde kolon imalatına imkan tanımasıyla, panel sayısından, dolayısı ile ilk yatırım maliyetinden sağlanan tasarruftur.

Perde Kalıpları
GEOPANEL® - Tekrar kullanılabilir modüler plastik perde kalıbı

GEOPANEL, betonarme perde yapımında kullanılan, yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş, tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Paneller, küçük boyutlu ve hafif olmaları (en fazla 11 kg) nedeniyle elde kolaylıkla taşınabilirler. Birbirlerine büyük bir direnç ve kalıcılık sağlayan hızlı kilitlenir plastik kollar ile bağlanırlar. Ayrıca, malzemeler neme ve kötü hava koşullarına karşı dirençli oldukları için her türlü ortamda depolanabilirler.

GEOPANEL® PISCINE - Havuzların inşası için tekrar kullanılabilir modüler plastik perde kalıbı

GEOPANEL PISCINE, istenilen biçim ve ölçülerde havuz inşa etmek için tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Elde edilen beton yüzey kalitesi, daha sonra yapılması gereken traşlama işlemini önemli ölçüde azaltır. Kaplama, doğrudan beton yüzeyine uygulanarak, koruyucu astar uygulamasını ortadan kaldırır. Sistem, vinç ve benzeri mekanik kaldıraçlar gerektirmediği için park ve bahçelere zarar vermez. Çalışma alanının çevresindeki çim ya da diğer bitki örtüsünün korunmasını sağlar.

Döşeme Kalıpları
YENİ NAUTILUS® ve YENİ NAUTILUS EVO® - Boşluklu döşemeler için kör kalıp sistemi

YENİ NAUTILUS ve YENİ NAUTILUS EVO, boşluklu betonarme döşemeler için geliştirilmiş tek kullanımlık kör kalıp sistemleridir. Geri dönüşümlü polipropilenden imal edilen kör kalıplar, döşeme plağı içinde hava boşlukları oluşturarak geniş açıklıklarda, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip, kirişsiz düz bir tavan oluşturulmasını sağlarlar. YENİ NAUTILUS veya YENİ NAUTILUS EVO kullanılarak tasarlanan projelerde hem toplam maliyet olarak tasarrufa gidilir hem de düşük bina ağırlıkları ve yüksek ataletli döşemeler sayesinde yapıların deprem performansları önemli ölçüde arttırılır. Ürünler, iç içe geçmiş bir şekilde uygulama sahasına kadar getirilirler, son derece hafiftirler, çok kolay ve hızlı yerleştirilirler.


SKYRAIL® - Tekrar kullanılabilir tek yönlü nervürlü döşeme kalıbı sistemi

SKYRAIL, konut, ticari ve endüstriyel yapılarda tek yönlü nervürlü döşemelerin hafifletilmesi amacıyla, tekrar kullanılabilir plastik kalıp sistemidir. Nervürlerin arasına hafif elemanlar yerleştirme uygulamasını tamamen ortadan kaldırarak, tek yönlü nervürlü döşeme elde etmeye yarayan, geleneksel asmolen döşemelere alternatif olarak geliştirilmiştir. SKYRAIL'in oluşturduğu boşluk, elektrik ya da sıhhi tesisatın geçişi için kullanılabilir. Beton plastiğe yapışmadığı için sökümü son derece kolaydır. SKYRAIL, nervürler arasında dolgu malzemesi kullanılmaksızın daha hafif döşemelerin oluşturulmasına imkan vererek en yüksek yapısal verimi sağlar.

SKYDOME® - Tekrar kullanılabilir kaset döşeme kalıbı sistemi

SKYDOME, konut, ticari ve endüstriyel yapılarda çiftyönlü nervürlü döşemelerin oluşturulması için kullanılan yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş kaset kalıp sistemidir. Sistem, plastik kirişlerden oluşan ızgaraların üzerine kubbeli elemanların konulması ile hızlı ve güvenli bir uygulama sağlar. Beton plastiğe yapışmadığı için sökümü son derece kolaydır. SKYDOME kalıpları özel şekli ve düşük ağırlığı sayesinde, yapısal olarak son derece verimli, büyük açıklıklara sahip kaset döşemeleri oluşturmayı mümkün kılar.

GEOSKY® - Tekrar kullanılabilir modüler döşeme kalıbı sistemi

GEOSKY, betonarme döşemelerin oluşturulması için, yüksek dirençli ABS plastikten imal edilmiş tekrar kullanılabilir modüler kalıp sistemidir. Sistem, duvar kalıplarında kullanılan 60x120 cm ölçülerindeki GEOPANEL'leri kullanır. Beton plastiğe yapışmadığı için sökümü son derece kolaydır. GEOSKY, Y kirişi ve kayma kaması sayesinde, kalıpların sökülmesini hızlandırarak şantiyedeki malzeme dönüş süresini kısaltır ve yatırım maliyetlerini düşürür.

GEOPLAK® - Polimer döşeme kalıbı

Polimer döşeme kalıbı GEOPLAK, özellikle düz döşemelerde kullanılmak üzere geliştirilmiş 50x200 cm standart ebatlarında geri dönüştürülmüş polipropilen esaslı bir beton kalıbıdır. GEOPLAK, plywood’a kıyasla su ve nemden etkilenmez dolayısı ile çok uzun ömürlüdür. Polipropilen betona yapışmadığı için GEOPLAK çok kolay sökülür ve ancak defalarca kullanıldıktan sonra yağlanması gerekebilir. Aynı plywood gibi alttaki ızgara/mahya sistemine çivi ile monte edilir. Sadece döşemelerde kullanılabildiği ve ölçüsü standart olduğu için şantiyelerde maksimum verimlilikte kullanılır; şantiyeler arası geçişlerde plywood gibi israf edilmez.

*Ürünümüz laboratuvar testlerini geçmiş olup Ocak 2017 itibariyle gerçek şantiye ortamında deneme safhasındadır. Alınacak geri bildirimler doğrultusunda nihai ürün üzerinde iyileştirmeler yapılabilir.


Geoplast S.p.A.
Via Martiri della Libertà, 6/8 - 35010 Grantorto (Padova) ITALY - Tel +39 049 9490289 - Fax +39 049 9494028 info@geoplastglobal.com
Anasayfa |  Kurumsal |  Kalıp |  Bina |  Su |  Yeşil |  Spor |  İletişim Her hakkı saklıdır.