Anasayfa  |  İletişim  |  Dünyada Geoplast S.p.A.: english français español deutsch português türkçe   [Diğer Diller »]
 
Geoplast - Building beyond together
 

Geoplast'ın tüm ürünleri
LEED® PUANLARI
toplamanıza katkıda bulunur
LEED® sistemi nedir?
SERTİFİKALAR
Sertifika Numarası:

50 100 3643 - Rev. 007 - Yayınlandığı tarih 2018.09.14
  Benzersiz nakliye, yatay-dikey taşıma ve yer tasarrufu
  Beton tüketiminde azalma
  İnşaat süresinde kısalma
  Yüksek yük taşıma kapasitesi
  Nem ve Radon gazından korunma
  Tesisatlar için kolay erişim ve bakım imkanı
  Geri dönüşümlü plastik

Bu ürün grubu; her türlü yapıda yüksekliği 3 ila 250 cm arasında değişen betonarme yükseltilmiş döşemelerin oluşturulmasını sağlayarak hızlı, hafif ve ekonomik bir şekilde nitelikli dolguların yapılmasını sağlayan tek kullanımlık kör kalıp sistemlerini kapsar. Toprak altında kalan duvarların su yalıtımını koruyan ürünümüz de bu ürün grubuna dahildir.

Kör Kalıp Sistemleri
MODULO® - Nitelikli dolgu için kör kalıp sistemi H: 3-70 cm

MODULO ile 3 cm’den 70 cm’ye kadar değişen yüksekliklerde her türlü nitelikli dolgu yapılabilir. Ürünler tek kullanımlık ‘kör kalıp’ olarak kullanılırlar ve betona şekil vererek döşemeyi taşıyan yüzlerce betonarme kemer, kubbe ve onları destekleyen sütunlar oluştururlar. Sistem alternatif dolgulara kıyasla benzersiz nakliye, yatay-dikey taşıma ve yer tasarrufu sağlar. Örneğin; 50 kamyon gazbetonluk bir dolgu, 1 kamyon kör kalıpla yapılabilir. Kolay ve hızlı (90 m2/adam-saat) kurulumu sayesinde inşaat süresi ciddi oranda kısalır. Döşeme imalatında kullanılan beton, demir ve diğer tüm dolgu malzemelerinden tasarruf sağlanır, tüm yapı hafifler. Kör kalıpların oluşturduğu boşluk havalandırılabilir ve içinden her türlü mekanik/elektrik tesisat geçirilebilir. Oluşturulan yüzey beton olduğu için üzerine daha sonra serbestçe her türlü zemin kaplaması yapılabilir, tuğla-gazbeton-alçıpan vb. bölme duvar oluşturulabilir. Toprak altında kalan kotlarda kullanıldıklarında yapı Radon gazından ve nemden korunur, ısı ve ses izolasyonu sağlanır. Geri dönüşümlü polipropilen ile üretilen kör kalıplar projeye LEED puanı da kazandırırlar.

Kör kalıp sistemi kullanılarak katta hafif dolgu, ters kiriş dolgusu, peyzaj dolgusu, asansör holü dolgusu, temel üzerinde dolgu veya mütemadi temel dolgusu yapılabilirken, sisteme ilave edilecek basit elemanlar ile havalandırılabilir temel oluşturulabilir, sistem modüler yükseltilmiş döşeme yerine kullanılabilir.

MODULO FREEZE® - Soğuk hava depoları için temel yalıtım sistemi

MODULO FREEZE, düşük (-4°C / -30°C negatif hücreler) ve orta (0°C / +4°C pozitif hücreler) sıcaklıklardaki soğuk odalarda, toprak ile soğuk oda ünitesinin son izolasyon katmanı arasında havalandırmalı bir boşluk yaratarak izolasyon sağlayan; geri dönüşümlü polipropilenden üretilmiş betonarme kör kalıp sistemidir. Bu kalıp tipi, soğuk odaların ve buzhanelerin beton zeminlerinde sık sık karşılaşılan don şişmesi veya don çatlağını önler. İçindeki suyun donmasıyla, yüzeyi yukarı doğru ittirerek deformasyona neden olan toprağın, kabarma problemini çözer. Müdahale veya bakım gerektirmeyen pasif ve işlevsel bir sistemdir. Çok daha pahalı aktif uygulamalardan olan elektrik veya sıcak su ile betonun ısıtılarak korunduğu sistemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Ayrıca, oluşturulan döşeme altı boşluğu mekanik/elektrik tesisat geçişleri için de kullanılabilir.

MODULO ŞAPALTI - Betonarme yükseltilmiş döşeme için kör kalıp sistemi

MODULO ŞAPALTI ile 3 cm'den başlayarak istenilen ölçüde betonarme yükseltilmiş döşemeler oluşturulabilir. Küçük ebatlı ve yerleştirilmesi çok kolay olan sistem, metal ayak + kompozit levhalı modüler yükseltilmiş döşemelere kıyasla çok daha ekonomik bir alternatiftir. Modüler sistemin aksine zemin kaplamasını kaplama türü ve boyutları konusunda sınırlandırmaz. Üzerine tuğla-gazbeton-alçıpan vb. her türlü bölme duvar rahatça yapılabilir. Modüler yükseltilmiş döşeme yapımının mümkün veya ekonomik açıdan mantıklı olmadığı her ticari alan 8-10 cm kuru şapla doldurmak yerine MODULO ŞAPALTI kullanılarak betonarme yükseltilmiş döşeme haline getirilebilir. Bu sayede şap altında kaybedilecek olan hacim yapının kullanım alanına dahil edilerek özellikle elektrik ve diğer tesisat geçişlerinde değerlendirilebilir.

YENİ ELEVETOR®- Nitelikli dolgu için kör kalıp sistemi H: 15-250 cm

YENİ ELEVETOR ile 15'den 250 cm’ye kadar değişen yüksekliklerde her türlü nitelikli dolgu yapılabilir. Ürünler tek kullanımlık ‘kör kalıp’ olarak kullanılırlar ve betona şekil vererek döşemeyi taşıyan yüzlerce betonarme kemer, kubbe ve onları destekleyen sütunlar oluştururlar. Büyük açıklıklarda minimum imalat ile döşemeyi taşıyan betonarme bir yapı oluşturulur. Sistem alternatif dolgulara kıyasla benzersiz nakliye, yatay-dikey taşıma ve yer tasarrufu sağlar. Örneğin; 50 kamyon gazbetonluk bir dolgu, 1 kamyon kör kalıpla yapılabilir. Kolay ve hızlı (20 m2/adam-saat) kurulumu sayesinde inşaat süresi ciddi oranda kısalır. Döşeme imalatında kullanılan beton, demir ve diğer tüm dolgu malzemelerinden tasarruf sağlanır, tüm yapı hafifler. Kör kalıpların oluşturdukları boşluklar, havalandırılabilir ve her türlü mekanik/elektrik tesisat geçişi yapılabilir. Kesilerek ayarlanabilen PVC sütunlar sayesinde her türlü kademe ve rampa yapılabilir. Geri dönüşümlü polipropilen ile üretilen kör kalıplar projeye LEED puanı da kazandırırlar.

Toprak Altı Duvar Koruma ve Drenaj
DEFENDER® - Toprak altı duvar koruma ve drenaj levhası

DEFENDER® polistren köpük, kabarcıklı koruma örtüsü ve kırma taşın avantajlarını tek bir üründe birleştirir; toprak altında kalan duvarların su yalıtımını korur, etkin bir drenaj ve ısı yalıtımı sağlar. Su yalıtımını dolgu sırasında oluşabilecek darbelere ve sonrasında oluşacak toprak basıncına karşı yuvarlatılmış ayakları ve yüksek basınç dayanımı sayesinde en az tuğla ile yapılan koruma duvarı kadar korur. Levhanın 7 cm’lik ayak yüksekliği etkin bir drenaj sağlarken büyük miktarda hava hacmini de hapsederek ısı yalıtımı da sağlar. Birbirine geçmeli levhalar tüm izolasyon malzemeleri üzerine kolayca uygulanabilir. Taşıması kolay, montajı çok hızlıdır (20 m2/adam-saat, tuğla duvar imalatına kıyasla 1:10 oranında hızlı). Hızlı uygulama, derin ve dar temel çukurlarında iş güvenliği risklerini de minimize eder. Geri dönüşümlü polipropilenden imal edilen levha projelere LEED puanı da kazandırır. DEFENDER® ile geleneksel yöntemlere kıyasla maliyetler önemli ölçüde düşürülür.

Geoplast S.p.A.
Via Martiri della Libertà, 6/8 - 35010 Grantorto (Padova) ITALY - Tel +39 049 9490289 - Fax +39 049 9494028 info@geoplastglobal.com
Anasayfa |  Kurumsal |  Kalıp |  Bina |  Su |  Yeşil |  Spor |  İletişim Her hakkı saklıdır.