Anasayfa  |  İletişim  |  Dünyada Geoplast S.p.A.: english français español deutsch português türkçe   [Diğer Diller »]
 
Geoplast - Building beyond together
 
 

Geoplast'ın tüm ürünleri
LEED® PUANLARI
toplamanıza katkıda bulunur
LEED® sistemi nedir?
SERTİFİKALAR
Sertifika Numarası:

50 100 3643 - Rev. 007 - Yayınlandığı tarih 2018.09.14
  Kolay ve hızlı kurulum
  Çim alanların korunması
  Yüksek yük taşıma kapasitesi
  Geri dönüşümlü, UV-dirençli malzeme
  Hızlı ve estetik çözüm
Çim yolların, otoparkların ve yeşil alanların zemin stabilizasyonu, seyrek veya sık teras bahçelerinin oluşturulması, dikey bitkilendirme ve zeminin kaymaması için geliştirilmiş plastik ızgaralar.
Çim Yollar ve Otoparklar
SALVAVERDE® - Çim otopark alanlarının oluşturulması için zemin ızgarası

SALVAVERDE, otopark ya da bahçe yollarında çim örtüsünün oluşturulabilmesi için ideal bir zemin ızgarasıdır. Otopark alanlarında çim örtüsünün gelişmesine izin verecek şekilde hücreli bir yapı oluşturur. Çim taşının aksine çimi yakmaz, çimin içinde tamamen kaybolarak yeşil görünümü bozmaz. Yükü alt katmanlara ileterek köklerinin korunmasını ve çimin yetişmesini sağlar. Kusursuz bir drenaj sağlayarak (%85 geçirgen) su birikintisi ve çamur oluşumunu önler.

RUNFLOOR® GREEN - Araç trafiğine uygun, yüksek performanslı zemin ızgarası

RUNFLOOR GREEN, yoğun araç trafiğinin olduğu veya özel uygulamaların talep edildiği alanlarda kullanılan yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bir zemin ızgarasıdır. RUNFLOOR GREEN, ağır taşıtlar da dahil olmak üzere, araç geçişi ya da bekleme yapılan yüzeylerde zemin stabilizasyonunu arttırarak yoğun geçişlerin sebep olacağı oturmaları engeller ve yağmur suyu drenajını kolaylaştırarak (%85 geçirgen) yüzeyi korur. Hücreli yapısı sayesinde çim köklerini koruyarak çimin yetişmesini sağlar. Çim taşının aksine çimi yakmaz, çimin içinde tamamen kaybolarak yeşil görünümü bozmaz.

UV ışınlarına karşı dirençli, düşük yoğunluklu polietilen (LD PE) malzemeden imal edilen bu ürün, ızgaranın her türlü toprak zeminde kolayca uygulanmasını ve çok güçlü ısı değişimlerinde bile yüzeyin direncini korumasını sağlar.


GEOGRASS® - Hazır rulo çim ile birlikte kullanıma uygun zemin ızgarası

GEOGRASS, çim ekimi yapmadan üzerine hazır rulo çim uygulanabilecek ekonomik bir zemin ızgarasıdır. Yüksekliği sadece 2,5 cm olan ürün, UV ışınlarına dirençli yüksek yoğunluklu polietilen (HD PE) malzemeden imal edilmiştir. Drenajı sağlayacak, üzerindeki yükleri aşağı katmanlara iletecek ve çim köklerinin gelişimini sağlayacak toprak bir zeminin üzerine direkt yerleştirildikten sonra hazır rulo çim ızgaraların üzerine yerleştirilir ve kompaktör ile sıkıştırılır. Ekonomik, hızlı ve pratik bir uygulamadır. Izgaralar nakliye sırasında iç içe geçebildiği için alternatiflerine kıyasla çok ciddi lojistik tasarrufu sağlar.

GEOFLOR® - Hazır çimin üzerine döşenebilen zemin ızgarası

GEOFLOR, özel bir alt yapı hazırlamadan, mevcut çim alanı bir otoparka ya da bir bahçe yoluna dönüştürmek için idealdir. Yüksekliği sadece 2,4 cm olan ürün, UV ışınlarına dirençli düşük yoğunluklu polietilen (LD PE) malzemeden imal edilmiştir. Elastikliği ve birbirine geçen ızgaraları sayesinde bir alt tabaka hazırlamaksızın mevcut çimin veya hazır rulo çimden yeni yapılacak bir alanın üzerine direkt döşenebilir. Zamanla uzayan çim ızgarayı tamamen kapatacaktır. Uzun kullanım sonrası bile, çimi ilk durumuna geri döndürmek veya bakım yapmak için kaldırılabilir, çıkartılabilir.

GEOGRAVEL - Mıcır kaplı yol ve otopark alanlarının oluşturulması için yüksek performanslı zemin ızgarası

GEOGRAVEL, mıcır kaplı yol ve otopark alanlarında kullanılan yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bir zemin ızgarasıdır. Sahada mıcırın dağılmasını ve araç lastiklerinin mıcıra gömülmesini engeller. Ağır taşıtlar da dahil olmak üzere, araç geçişi ya da bekleme yapılan yüzeylerde zemin stabilizasyonunu arttırarak yoğun geçişlerin sebep olacağı oturmaları engeller ve yağmur suyu drenajını kolaylaştırarak (%85 geçirgen) yüzeyi korur. UV ışınlarına karşı dirençli, yüksek yoğunluklu saf polietilenden (HD PE) imal edilen GEOGRAVEL, opak renkte olduğu için göze görünmez.


Yeşil Duvarlar
WALL-Y® - Yeşil duvarlar için estetik bitkilendirme ızgarası

WALL-Y, yeşil duvarların oluşturulması için geliştirilmiş bitkilendirme ızgarasıdır. Gelişigüzel şekillere sahip hücrelerin oluşturduğu özel doku, bitki örtüsü gelişmeden önce bile duvarları süsleyen estetik bir değere sahiptir. WALL-Y hafiftir, modülerdir ve son derece kolay monte edilir. WALL-Y’nin UV ışınlarına, sıcak hava koşullarına, neme ve mikroorganizmalara karşı dayanıklı olması, sağlamlık ve güvenilirlik sağlar. Yoğun saksı+toprak+bitki ile yeşillendirilmiş duvarlar ile birlikte kullanıldığında ciddi ekonomik tasarruf sağlar.

WALL-Y ile kaplı yeşil bir duvar, binaya daha iyi bir ısıl performans sunar ve kentsel kirliliğin korozif etkilerine karşı binayı korur.


Yeşil Teraslar
DRAINROOF - Teras bahçeleri için su tutma hazneli drenaj levhası

DRAINROOF, polipropilen (PP) malzemeden imal edilmiş, 2.5 ya da 6 cm yüksekliğinde, teras bahçeleri için su yalıtımı, depolama ve drenaj sağlayan bir üründür. DRAINROOF ile oluşturulan teras bahçelerinde; su izolasyonu termal ve mekanik etmenlerden korunur, yeşil alan için gerekli yağmur suyu tutulur, suyun fazlası çok etkin bir şekilde drene edilir.

DRAINROOF ile oluşturulan yeşil teraslar ve çatılar sayesinde gürültü azalır, havadaki tozlar filtrelenir, binanın görünümü iyileştirilir ve kent ısı adası etkisi azaltılarak yapının değeri arttırılır.COMPLETA - Önceden bitkilendirilmiş kullanıma hazır yeşil çatı saksı sistemi

COMPLETA, önceden bitkilendirilmiş, kullanıma hazır, geri dönüşümlü polipropilenden üretilen, hem su tutma hazneli drenaj levhası hem de saksı olarak işlev gören yeşil çatı saksı sistemidir. Saksılar boşken iç içe geçmiş olarak taşınır, ekim yapıldıktan sonra ise 90o döndürülerek kasa şeklinde üst üste taşınabilirler. Çok hızlı uygulanır, anında yeşil bir çatı örtüsü sağlanabilir. Su izolasyonu katmanında bir sorun olduğunda kolaylıkla üst üste istiflenerek çalışma alanı açılabilir. Bitki örtüsü bakım gerektirmez, mevsimlik gübreleme her daim yeşil bir alan için yeterlidir.

Geçirgen Zeminler
PLASTONELLA® - Su tutmayan, kaymaz zemin ızgarası

PLASTONELLA, drenajlı zemin döşemeleri oluşturmak için çok pratik ve hızlı uygulanabilen bir sistemdir. Ürün, araç geçişine de izin veren yüksek mekanik dirence sahip plastik malzemeden imal edilmiştir. Perfore yüzey suyu olduğu gibi aşağıdaki boşluğa alarak kusursuz bir drenaj sağlarken yüzeydeki pürüzler de kaymayı engeller. 5 cm kalınlığı ve kenarlarındaki boşluklar sayesinde özellikle yüksek debili ve suyun içinde partiküllerin olduğu ıslak zeminlerde tercih edilir. Pislik tutmaz ve yüksek hijyen sağlar.

Saksılar
MASTELLA - Üretim saksıları

UV ışınlara dirençli, düşük yoğunluklu polietilen (LD PE) malzemeden imal edilen saksılar, bitki üreticilerinin tüm ebatlardaki ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde 30 litreden 1000 litreye kadar farklı ölçülerde, kollu veya kolsuz olarak mevcuttur. Ayrıca, drenaj delikli ya da deliksiz olarak da sipariş edilebilir.

DEMETRA - Estetik saksılar

DEMETRA, siyah veya pişmiş toprak renginde, 30 litreden 130 litreye kadar farklı ölçülerde bulunan estetik saksılardır.

DEMETRA saksıları, UV ışınlarına, ısı değişikliklerine ve darbelere dayanıklıdır. Hafiftir ve fonksiyonel tasarımlara sahiptir. Yüksek yoğunluklu polietilenden yapılmıştır ve bu nedenle hava koşulları ve mikroorganizmalara karşı dirençlidir.


Geoplast S.p.A.
Via Martiri della Libertà, 6/8 - 35010 Grantorto (Padova) ITALY - Tel +39 049 9490289 - Fax +39 049 9494028 info@geoplastglobal.com
Anasayfa |  Kurumsal |  Kalıp |  Bina |  Su |  Yeşil |  Spor |  İletişim Her hakkı saklıdır.