Anasayfa  |  İletişim  |  Dünyada Geoplast S.p.A.: english français español deutsch português türkçe   [Diğer Diller »]
 
Geoplast - Building beyond together
 
KURUMSAL PEGORARO_Gruppe
ÇEVRESEL UYGUNLUK
EKOLOJİK UYGUNLUK
Geoplast İtalya Yeşil Bina Konseyi Üyesidir
'Sürdürülebilir Binalar Ağı'
Geoplast S.p.A., sürdürülebilir inşaatlar, kalıplar, bitkilendirme, su yönetimi, spor ve çevre ürünlerinin tasarımı ve uygulanmasında lider bir firmadır.

İtalya Yeşil Binalar Konseyi (GBC), bir Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) üyesidir ve sektörün yeşil binalara doğru dönüşümünün öncülüğünü üstlenmiş endüstri liderlerinden meydana gelen bir sivil toplum örgütüdür.

LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) ABD'de yüksek performanslı yeşil binaların tasarımı, inşaatı ve işletmesinde ülke çapında kabul gören tek ölçüttür: küresel vizyonda incelediğimizde ise aralarında ABD, Kanada, Brezilya, Meksika, Kore, Çin, Hindistan, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya'nın da bulunduğu 50'yi aşkın ülkede LEED projeleri bulunmaktadır.

LEED, uluslararası çevrelerce tanınmış bir yeşil bina sertifikalandırma sistemi olup bir bina yada projenin tasarım ve inşaat aşamasında yeşil binalarla ilgili bütün metrikleri göz önünde bulundurulduğunu onaylanmasını sağlayan bağımsız bir yapılanmadır.

LEED hem ticari hem de konut tipi yapılara uygulanabilecek şekilde esneklik sunar. Tasarımın aşamasından başlayarak, inşaatı, işletilmesi ve bakımı; bina kiracılarına tesliminden güçlendirme faaliyetlerine kadar binanın bütün yaşam döngüsünü ele alır. Ayrıca 'LEED Mahalle Gelişimi' programı LEED'in yarattığı değerleri binanın daha ötesine, bulunduğu çevreye taşır.

LEED tasarım, inşaat, işletme ve bakım çözümleri sayesinde bina sahiplerine ve işletmecilerine çabuk, pratik ve ölçümlenebilir olan ve bina performansını arttırmak için gereksinim duyacakları araçlar sunar.

Geoplast S.p.A., diğer bütün dünya çapındaki vizyoner işletmeler gibi, GBC İtalya'nın felsefesini benimser. WGBC üyeliği, Geoplast S.p.A.'nın sürdürülebilir binalar ve ekolojik sorumluluk konularındaki duyarlılığın bir diğer göstergesidir. Bu değerlerin farkındalığını taşıyan yönetim, insan varoluşuna katkıda bulunacak etkin yapılaşmayı hedefleyen yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesine teşvik etmektedir.
 
Geoplast'ın tüm ürünleri
LEED® PUANLARI
toplamanıza katkıda bulunur
Daha Fazlası:
Geoplast S.p.A. Üyelik Belgesi
[Dokümanı Göster]
LEED neyi ölçümler?
[Dokümanı Göster]
 
Geoplast
ISO 9001: 2015
sertifikası
İndirmek İçin Tıklayın
Kalite politikası
İndirmek İçin Tıklayın
Geoplast S.p.A.
Via Martiri della Libertà, 6/8 - 35010 Grantorto (Padova) ITALY - Tel +39 049 9490289 - Fax +39 049 9494028 info@geoplastglobal.com
Anasayfa |  Kurumsal |  Kalıp |  Bina |  Su |  Yeşil |  Spor |  İletişim Her hakkı saklıdır.